تبلیغات
ایران و زندگی - جدول چینی سالهای 12گانه معادل با سالهای ایرانی
 
ایران و زندگی

سال نو چینی و طالع بینی
 

سال نو چینی

اولین روز سال نو چینی، امسال مصادف شد با هجدهم فوریه. این جشنواره یکی از مهمترین مراسم سنتی در چینه، در اولین روز اولین ماه سال که ماه قمریه شروع می شه و 15 روز ادامه پیدا می کنه واین روز پانزدهم به روز جشنواره فانوس معروفه.
شب سال نو اسمش شب تغییره

سال نو چینی در همه جای دنیا، جایی که تعداد زیادی از چینی ها زندگی می کنند جشن گرفته می شه. می گن این زمان یکی از زمانهای ساله که تعداد مسافرت زیادی در آن انجام میشه، چون بیشتر چینی ها هر جای دنیا که باشن، در اون تاریخ به چین سفر می کنن تا فامیلا شونو ببینن.

تقویم چینی بر اساس ماههای قمریه و سال نو هر سال به تقویم ما مصادف با تاریخ های متفاوتی می شه. معمولا یه وقتی بین 21 ژانویه و 20 فوریه می افته. هر سال چینی به اسم یه حیوون نامگذاری شده که این سالی که داره میاد سال گرازه.

این جشنواره به یه افسانه چینی به اسم نیان برمی گرده. نیان یک دیو آدم خواره که در کوهستان زندگی می کنه و در سکوت به خونه آدما نفوذ می کنه و اونا رو شکار می کنه. مردم کم کم کشف کردن که می تونن با ایجاد صداهای بلند و رنگ قرمز این دیو رو بترسونن برای همین آتش بازی و ترقه بازی رو رسم کردن و از رنگ قرمز زیاد استفاده می کردن. این رسمها کم کم تبدیل به مراسم سال نو شد.

در روزهای سال نو مردم به دیدن خانواده و دوستان می رن و مسن تر ها و کسایی که ازدواج کردن به بچه ها هدیه هایی تو پاکت های قرمز می دن.

 
اما در طالع بینی چینی، هر سال به اسم یک حیوان نامگذاری شده و خصوصیات مشخصی به متولدین این سالها نسبت داده می شه. سالهای چینی عبارتند از:موش، گاو، ببر، مار، خرگوش، اژدها،اسب، خروس، قوچ، میمون، سگ و خوک. امسال سال خوک است. اما نه یک سال خوک عادی. هر شست سال یک بار سال خوک، سال خوک طلایی نام می گیرد، و سال خوک طلایی برای همه سال خوش یمنی ست. سالیست که از نظر کاری و مالی برای بیشتر آدمها پر رونق خواهد بود.
 
خصوصیات متولدین سالهای مختلف و پیش بینی اتفاقاتی که امسال پیش رو دارند از این قراره.

خوک

"خوک ها" در سالی به دنیا آمده اند که مظهر صداقت است. آنها خواهان صلح و آرامش اند. متولدین این سال خوش صحبت و اهل معاشرت اند و معمولا بین مردم محبوبند. آنها افردی بسیار سخت کوشند.

از آنجاییکه "خوک ها" به سختی می توانند به کسی جواب "نه" بدهند، بعضی ها از این خوش خلقی آنها سوءاستفاده می کنند. "خوک" در عین حال می توانند آدم های ساده لوحی باشد وبه آسانی گول بخورند.

اما بسیاری از آنها موفق می شوند که پس از مایوس شدن ها و سرخوردگی های اولیه، دارای کسب و کارهای پر در آمدی بشوند. "خوک ها" سخت کار می کنند اما به خوبی می دانند که چگونه تفریح کنند.

اگر "خوک ها" اجازه ندهند که دیگران به دلیل خوش اخلاقیشان از آنها بهره برداری کنند و خودشان هم از به زبان آوردن خواسته ها و عقایدشان واهمه نداشته باشند، در طول زندگیشان دوستان بسیاری پیدا خواهند کرد و تحسین اطرافیان خود را برخواهند انگیخت. آنها همچنین دوست دارند که به مردم کمک خواهند کرد.

خوک ها چگونه سالی در پیش دارند

در زندگی خصوصی "خوک ها"، امسال می تواند سال بسیار خوبی باشد زیرا شانس زیادی برای عاشق شدن وجود دارد و خیلی از "خوک هایی" که هنوز شریک زندگیشان را پیدا نکرده اند، به احتمال زیاد امسال محبوب خود را خواهند یافت.

برای "خوک هایی" که زوج خود را یافته اند، ممکن است که امسال یک عضو کوچولو به خانواده شان اضافه شود.

"خوک ها" با حسن نیت بسیاری از اطرافیانشان روبرو خواهند شد اما برای اینکه بتوانند از این فرصت ها استفاده کنند باید آمادگی پذیرشش را داشته باشند، که در این صورت بخت و اقبال به آنها روی خواهد آورد.

موش

متولدین سال موش،جذاب و باهوش هستند. این آدمها تخیلی قوی دارند و بسیار معاشرتی هستند. مردم در کنارشان احساس آرامش می کنند.

"موش ها" در بعضی موارد اعتماد به نفس کمی دارند واین موضوع ممکن است باعث بشود به جایگاهی که لایقش هستند نرسند.

موشها چگونه سالی در پیش دارند

متولدین سال موش که تازگی ها در روابط عاطفیشان دچار مشکل شده اند، باید گذشته را فراموش کنند و منتظر اتفاقات خوب باشند. امسال ممکن است برای این افراد از نظر کاری سال سخت کوشیدن و دادن تعهدات جدی باشد ولی از نظر زندگی شخصی برایشان سال خیلی خوبیست.

گاو

متولدین سال گاو آدمهای متعادل و با پشتکاری هستند. در کار بسیار با وجدانند و اگر رهبری گروهی را به عهده بگیرد، رهبر قدرتمندی می شود. متولدین سال گاو بسیار صادقند و مورد اطمینان همکاران و دوستانشان هستند.

با این حال متولدین سال گاو معمولا آدمهای تنهایی هستند و به استقلالشان اهمیت بسیار می دهند. طبیعت آرامی دارند اما اگر خشمگین شوند، خشمشان شدید است.

خانه متولدین سال گاو، برای آنها به عنوان یک مکان مقدس شخصی ست، که به آن اهمیت بسیار می دهند. ممکن است به نظر برسد که این افراد با دیگران فاصله دارند، اما حس اعتماد را در مردم بر می انگیزند و همیشه از حمایت دیگران برخوردارند.

گاوها چگونه سالی در پیش دارند

در این سال بسیاری از موارد بر وفق مراد متولد سال گاو خواهد بود. این افراد در کارشان پیشرفت می کنند. آنها در این سال متوجه می شوند که تجربه های مورد نیاز در کارشان را بدست آورده اند و اگر قدم پیش بگذارند، با پشتکار، با اعتماد به نفس و هدفمند باشند، حتما به نتایج خوبی می رسند.

ببر

کسانی در سال "ببر" به دنیا آمده اند افراد با شهامتی هستند. از جذبه خاصی برخور دارند، معمولا نظرات قاطعی دارند، پر انرژی، پر شور و مصمم اند. "ببر" غالبا افکار تازه و بدیعی دارد و فردیست هشیار.

هر چند که "ببرها" دوست دارند خود را با هر چیز جدیدی که توجهشان را جلب می کند سرگرم کنند، اما حوصله شان نسبتا زود سر میرود و بی طاقت می شوند.

"ببرها" در برخوردشان با مردم صادق اند و ازهرگونه دورویی و تزویر بیزارند و در عین حال دوست ندارند از آنها انتقاد بشود.

علی رغم اعتماد به نفس، "ببرها" غالبا تصمیم گیری های مهم را به لحظه آخر موکول می کنند. و یکی دیگر از خصوصیات آنها این است که می توانند درآمد زیادی داشته باشند واگر پول هایشان را صرف هوی وهوس هایشان نکنند، می توانند زندگی خوبی داشته باشند.

ببرها چگونه سالی در پیش دارند

"ببرها" در کارشان با فرصت های خوبی روبرو خواهند شد، حتی کسانی که می خواهند کار خود را تغییر بدهند. اما باید مراقب باشند که بیش از اندازه روی شانس خودشان و یا حسن نیت دیگران حساب نکنند. "ببرها" باید این احتیاط را در مورد مسایل مالی نیز بکار بگیرند. امسال سال خوبی برای دست زدن به کارهای پر مخاطره نیست.

خرگوش

"خرگوش ها" افرادی فاضل، باهوش، با عزت نفس و خوش رفتاری هستند. آنها زندگی آرام را به زندگی شلوغ و پرجنجال ترجیح می دهند. "خرگوش ها" از هرگونه رفتار ناملایم و خشنی گریزانند. آنها معمولا از آثار هنری و باارزش لذت می برند و راه گران قیمت ترین رستوران ها و بهترین کلوپ های شبانه در شهر را به راحتی پیدا می کنند!

"خرگوش ها" آدم هایی آرام، لایق و کارآمدند و حافظه خوبی دارند. در کسب و کار و مسایل مالی خیلی تیز و هوشیار هستند و دوست ندارند تصمیم های پرمخاطره بگیرند.

"خرگوش ها" به خانه و محل زندگی خود خیلی علاقه دارند و غالبا وقت و پول زیادی صرف آن می کنند. آنها معمولا آدم های خوش شانسی هستند. هرچند که با استعداد و تیزهوشند، گاهی اوقات تفریح و خوش گذرانی را به کارکردن ترجیح می دهند.

"خرگوش ها" گاهی اوقات انزوا را ترجیج می دهند و دوست دارند تنها باشند و نسبت به انگیزه های دیگران مشکوک می شوند. اما در کل، "خرگوش ها" عمری طولانی و زندگی ای همراه با رضایت خاطر خواهند داشت.

خرگوش ها چگونه سالی در پیش دارند

"خرگوش ها" با طبیعت گرم و مهربان و قابلیت های شخصی شان، دوستان زیادی برای خود پیدا می کنند و در طی سال از آنها برای شرکت در مجامع مختلف دعوت می شود. بسیار از "خرگوش ها" در طی امسال با فرد مورد علاقه شان ازدواج می کنند. احتمال رسیدن به عشق واقعی در این سال زیاد است.

اژدها

کسانی که در سال "اژدها" به دنیا می آیند، افرادی مغرور، سرزنده و با اعتماد به نفسی هستند. آنها بسیار باهوش اند و به خوبی می دانند که چگونه از فرصت هایی که در سرراهشان قرار می گیرد بهره برداری کنند. متولدین سال "اژدها" بلندپرواز و کمال گرا هستند.

کسی که سال تولدش "اژدها"ست از هرکسی یا هرچیزی که مطابق میلش نباشد، انتقاد می کند. او معمولا شخصی است بسیار اجتماعی و به راحتی می تواند جلب توجه کند.

"اژدها" کسی است که حاضر است برای رسیدن به اهدافش در ساعات غیررسمی و مدت های طولانی کار کند. اما او در عین حال می تواند تابع امیال آنی خود رفتار کند و چندان نگران پیامدهای آن نیست.

متولدین سال "اژدها" معمولا روی قضاوت خود خیلی حساب می کنند و به حدی استقلال خود را دوست دارند که خیلی از آن ها تا آخر عمر مجرد میمانند.

"اژدها" کسی است که علایق بسیاری دارد و از مسافرت کردن لذت می برد.

اژدهاها چگونه سالی در پیش دارند

برای بسیاری از کسانی که در سال "اژدها" به دنیا آمده اند، امسال سرآغاز فصلی جدید و هیجان انگیز درزندگیشان خواهد بود. آنها در طی سال دستاوردهای زیادی در زمینه کاری به دست خواهند آورد. علاوه بر افزایش درآمد، آنها از منابع دیگری مانند کارهای جانبی ویا هدایایی که دریافت می کنند نیز بهره می برند.

در زندگی خانوادگی نیز متولدین سال "اژدها" موفق خواهند بود.

مار

متولدین سال مار بسیار با هوش هستند. و همیشه می خواهند کارهایی انجام دهند که بتوانند در آن استعدادهایشان را نشان بدهند. این افراد بسیار متفکر و محتاط هستند. گاه ممکن است در ایجاد ارتباط با دیگران دچار مشکل شوند.

متولدین سال مار، ممکن است گاه به گاه در طول زندگیشان به چیزهای جدید علاقمند شوند. آنها پیرو تصمیم گیری خود شان هستند و به نصیحت گوش نمی کنند. متولدین سال مار می توانند زیبا و فریبنده باشند، و دیگران را به تحسین وادارند.

مارها چه سالی در پیش دارند

این سال برای مار ها سالی همراه با مشکلات و فشارهاست و در این سال پیشرفت برای متولدین سال مار سخت می شود. اما این سال برایشان بدون موفقیت هم نخواهد بود. چون مارها می توانند به راحتی این گفته چینی را به یاد بیاورند که: "اگر آدرس بپرسی، هیچوقت گم نمی شوی."
اسب

اسب

متولدین سال "اسب" افرادی باوقارو پر شور وشوق هستند رفتارشان جذاب اسب و معمولا خیلی محبوب هستند. "اسب ها" اهل بحث و گفتگو هستند و فکرشان خیلی به سرعت اطلاعات جدید را هضم و جذب می کند. اما "اسب ها" تندخو هم هستند و غالبا چیزهایی می گویند که بعدا از گفتن آن پشیمان می شوند.

"اسب ها" به چیزهای متنوع و متعددی علاقه مندند و در خیلی از مواقع دوست دارند که این علایقشان را تغییر بدهند. آنها از محدودیت هایی که مقررات و قوانین پیش پا افتاده ایجاد می کند بیزارند.

متولدین سال "اسب" از اینکه برای رسیدن به اهدافشان تلاش بکنند و با چالش های گوناگون دست و پنجه نرم کنند، لذت می برند. آنها با دقت و به شکلی خستگی ناپذیرکار می کنند. اما اگر با مشکلی روبرو بشوند مدت زیادی طول می کشد تا دوباره در مسیر درست قرار بگیرند.

پیروزی برای "اسب ها" بسیار مهم و شکست به منزله فاجعه است. آنها به ظاهر خود اهمیت زیادی می دهند و غالبا دوست دارند لباس های شیک و مرتب بپوشند.

اسب ها چگونه سالی در پیش دارند

درآمد "اسب ها" احتمالا در این سال بالا خواهد رفت و حتی ممکن است از منابع دیگری نیز پول به آنها برسد. "اسب ها" باید با دقت به امور مالی خود رسیدگی کنند.

امسال از نظر زندگی شخصی و اجتماعی سال خوبی برای "اسب ها" خواهد بود. ماه فروردین و اردیبهشت برای عاشق شدن و معاشرت های اجتماعی ماه های مناسبی اند، اما نیمه دوم سال از هر نظر برای آنها بهتر خواهد بود.

قوچ

"قوچ ها" آدم هایی هستند با روحیه هنری، قوه تخیلی قوی دارند، خلاق هستند، و از زیبایی های زندگی لذت می برند. آدم های سخت گیری نیستند و از هرگونه ناسازگاری ونزاع بیزارند و از قید وبند گریزانند.

علی رغم نحوه برخورد آرام و ملایمشان با زندگی، "قوچ ها" آدم هایی کمال گرا ویا حتی گاهی وسواسی هستند.

"قوچ ها" ترجیح می دهند گروهی کار کنند. تا جای ممکن سعی می کنند تصمیم گیری های عمده را به دیگران واگذار کنند و خود به کارهای خودشان برسند. "قوچ ها" در میان متولدین سایر سال ها، بیش از دیگران استعدادهای هنری دارند. چه در تئاتر، چه در ادبیات، یا موسیقی و یا نقاشی آثار به جا ماندنی خلق می کنند.

"قوچ ها" احتیاج به یک مرجع الهام و یک راهنمای بانفوذ دارند، اما وقتی که حرفه و پیشه خود را پیدا می کنند، می توانند به راحتی بدرخشند.

"قوچ ها" معمولا در جوانی از خانواده خود جدا می شوند ولی همواره رابطه نزدیک خود با پدر و مادر و خانواده خود را حفظ می کنند.

قوچ ها چگونه سالی در پیش دارند

"قوچ ها" سالی به مراتب بهتر از چند سال گذشته در پیش دارند. وقت آن رسیده که یاس و سرخوردگی را کنار بگذارند و به آینده نگاه کنند. در حالیکه "قوچ ها" حس اعتماد به نفس خود را دوباره به دست می آوردند و هدف هایشان مشخص تر می شود، درهای بسیاری به روی آنها باز می شود.

یکی از عرصه های زندگی که می تواند در سال آینده برای "قوچ ها" بسیار مثبت و پربار باشد، کار و حرفه است. اقدامات هدفمند می تواند به پیشرفت های اساسی منجر شود.

میمون

متولدین سال میمون دارای قوه تخیلی قوی هستند، دوست دارند امور را همیشه تحت نظر داشته باشند و خیلی هم کنجکاو هستند. همیشه برای حل مشکلات دیگران و راهنمایی دوستان و اطرافیان آماده هستند. "میمون ها" دوست دارند که به مردم کمک کنند.

"میمون ها" با هوش هستند، آدم های با مطالعه ای هستند و مشتاق یادگیری اند. رفتار دوستانه و همراه بااعتماد به نفس آنها می تواند در جلب حمایت مردم از نقطه نظراتشان به آنها خیلی کمک کند.

متولدین سال میمون غالبا در زمینه های سیاسی، تدریس، روابط عمومی و هرگونه کاری که با فروش سروکار داشته باشد موفق می شوند. "میمون ها" آدم های زیرکی هستند وحتی میشود گفت اگر به نفعشان باشد می توانند کمی هم ناقلا باشند.

اگر "میمونی" احساس بکند که برای او به هر شکلی محدودیت ایجاد شده، افسرده می شود.
"میمون ها" معمولا زود عروسی می کنند و شرط اینکه در زندگی زناشویی شان خوشبخت بشوند این است که همسرشان به آنها این آزادی را بدهد که علایق خودشان را دنبال کنند و به سفرکردن، که تفریح مورد علاقه آنهاست، ادامه بدهد.

اگر" میمون ها" از چیزی سرخورده و مایوس بشوند، دوباره قد علم می کنند و دنبال کار را می گیرند.

میمون ها چگونه سالی در پیش دارند

سال آینده برای "میمون ها" سال متغیری خواهد بود. اما با هشیار و آگاه بودن، می توانند حتی از موقعیت های مشکل دستاوردهای نیز داشته باشند. "میمون ها" وقتی به مبارزه طلبیده میشوند و یا در موقعیت رقابتی قرار می گیرند، بهترین جنبه های خودشان را نشان می دهند.

"میمون ها" نباید در این سال ریسک بکنند و یا اینکه با عجله کردن خودشان را در موقعیت های مشکل قرار بدهند. این توصیه در مورد موضوعات مالی نیز صدق می کند.

"میمون ها" باید در طی سال جاری همواره هشیار و آگاه باشند.

خروس

متولدین سال خروس پر زرق و برق و متظاهرند و در همه کارها بسیار دقیق و وسواسی هستند. خروسها مدیران خوبی هستند، خیلی با هوش، و شوخ طبعند. و روشهای خوبی برای متقاعد کردن دیگران دارند. با این حال گاه ممکن است حرف یا رفتار خالی از ظرافتشان دیگران را برنجاند.
خروسها معمولا با وقارند و خودشان را با قدرت و با اعتماد به نفس نشان می دهند.

آنها در سرو سامان دادن به مسائل مالی بسیار زبردستند و می توانند کارهایی بکنند که برایشان پر در آمد باشد.

متولدین سال خروس همیشه با خود دفتر یا ورقی دارند که بر روی آن برای خود یادداشتهایی نوشته اند تا چیزی را فراموش نکنند. معمولا خانواده های بزرگی دارند و برایشان خیلی مهم است که فرزندانشان تحصیل کنند. آنها به همسرانشان بسیار وفادارند و اگر بتوانند برخورد بهتری با مردم داشته باشند، بسیار پیشرفت می کنند.

خروس ها چه سالی در پیش دارند

امسال برای متولدین سال خروس سال دست به کار شدن است، چون دورنمای کاریشان خوب است. زندگی خانوادگیشان هم، امسال پیشرفت می کند. اگر تصمیم بگیرند در خانه اشان تغییری بدهند، حتما این کار را می کنند.

خروسهایی که تا به حال سرو سامان نگرفته اند، شریک زندگی شان را پیدا می کنند و یا ازدواج می کنند.

سگ

متولدین سال سگ معمولا عقیده محکمی دارند و افراد بسیار قابل اعتمادی هستند. آنها ترجیح میدهند به جای آنکه درزمینه های مختلف اطلاعات سطحی بدست آورند، در یک زمینه به خوبی تخصص پیدا کنند. آنها معمولا شغلهایی را که در آن احساس می کنند، با انجام آن در حال خدمت به مردم هستند، انتخاب می کنند. سگها اهل مادیات نیستند. زندگی با آنها می تواند سخت باشد چون حال و رفتار متغیری دارند. زنان متولد سال سگ زیبا هستند. متولدین سال سگ پدر و مادرهای خوبی هستند و زندگی پر باری دارند.

سگها چه سالی در پیش دارند

سگها سال خوبی در پیش دارند. در مورد کار، متولدین سال سگ می توانند با تکیه برپست و مقامی که دارند، موفقیتهای بیشتری به دست آورند.

سگها باید به این فکر باشند که در طی سال گاه به گاه برای استراحت از محیط کار و محیط شلوغ زندگیشان فاصله بگیرند. باید از موقعیتهایی که برایشان پیش می آید خوب استفاده کنند.در ضمن در این سال متولدین سال سگ باید مراقب اسناد و مدارکشان باشند و همیشه مدارکشان را مرتب نگاه دارند.

 

نوع مطلب : علمی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 2 خرداد 1396 11:47 ق.ظ
We are a group of volunteers and starting a new scheme in our
community. Your web site offered us with valuable info to work
on. You have done a formidable job and our whole community will be grateful to you.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 05:58 ق.ظ
Hello There. I discovered your blog the usage of msn. That is
an extremely smartly written article. I'll make sure to bookmark it and
return to read extra of your helpful info.
Thanks for the post. I'll definitely return.
سه شنبه 16 فروردین 1390 11:49 ق.ظ
بد نبود
شنبه 4 دی 1389 08:56 ب.ظ
سلام مرسی از اطلاعاتی که در مورد نامگذاری سالها گذاشته بودین
من کانون آگهی و تبلیغاتی دارم تونستم با اطلاعاتی که از مطالب شما بدست آوردم تقویم سال جدیدمو طرح بزنم
بازم ممنونم و امیدوارم موفق باشین.
شنبه 2 خرداد 1388 10:58 ب.ظ
pas nahag kO baiad nahangam bashe
محمد اربابهاma kochik khahari hastim
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :